In Memoriam Toše Fan Forum


Join the forum, it's quick and easy

In Memoriam Toše Fan Forum
In Memoriam Toše Fan Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Latest topics
» >>Ovdje / Here<<
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty17/10/2015, 2:31 pm by rebeka

» Poznati izvode pesme Tošeta Proeskog za pomoć Slavici
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty19/3/2013, 12:02 am by plavooka

» Pomozimo Rašku Milenkoviću!
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty17/11/2011, 1:06 am by Anna:-)

» PRODAJOM DO HUMANOSTI
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty3/10/2011, 12:11 am by toniSK

» Daruj krv, daruj život!
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty1/10/2011, 1:45 am by Maki<3

» Javni natječaj: Pisanje priče o Toši
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty1/7/2011, 3:26 pm by Tony

» Koncert za Ines
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty10/2/2011, 3:14 pm by Marjan

» Kutak za pitanja neregistriranih korisnika
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty5/2/2011, 2:41 pm by Monija

» Zaklade
Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty21/12/2010, 11:22 pm by Monija

Login

Zaboravih zaporku

Statistics
Registriranih korisnika/ca: 3034.
Najnoviji/a registrirani/a korisnik/ca: malla222.

Ukupno postova: 116513. in 4491 subjects
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

Calendar Calendar


Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

+4
*mony*
Tony
Ruza
Monija
8 posters

Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 18/6/2008, 2:07 am

Lukina majka na sprovodu: "Tebi svira bend na nebu..."

Roditelji i prijatelji još ne mogu vjerovati da Luke nema. Ispratili su
ga ružama i dragom glazbom. Majka je govorila: 'Samo tebi svira bend na nebu'

17:15 | 17.06.2008. | Piše: A. Kuburaš, H. Tkalčević

Za nas je on još živ. Nikome nije želio zlo i uvijek je dizao raspoloženje u društvu. Svima je pomagao. Znao je živjeti, rekao je prijatelj i susjed Luke Ritza (19). U utorak su maturanta na zagrebačkom Krematoriju bijelim ružama ispratili roditelji, rodbina te nekoliko stotina prijatelja iz Grafičke škole i profesora. Uz taktove pjesme “Poštar lakog sna” grupe Pips, Chips i Videoclipsa čuli su se jecaji i plač. Luka je svirao u bendu. Muzika je bila njegov život.
Majka je kroz suze tiho izgovarala stihove: “Samo tebi svira bend na nebu”.
Luku su prije dva tjedna pretukli huligani na autobusnom stajalištu. Podlegao je ozljedama.

POLICIJA JOŠ TRAGA ZA LUKINIM UBOJICOM
Zagrebačka policija još nije pronašla dvojicu mladića koji su 1. lipnja brutalno pretukli Luku Ritza i njegovog prijatelja. Nadaju se da će im u tome
pomoći fotorobot koji su napravili. Protiv njih su još prije dva tjedna podnijeli kaznenu prijavu za nanošenje teških tjelesnih ozljeda. Sada kažu da postoji mogućnost da prijavu, obzirom na posljedice,prekvalificiraju u ubojstvo.

Izvor: 24 sata
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Ruza 27/6/2008, 2:28 pm

Uzas, zakonske sankcije moraju biti puno strozije za huligane.
Ovo je uzas sto se desava. Treba traziti za ubojicu tesku kaznu. Prosvjedovati, gradzani se trebaju okupiti pred Tuzilastvom, kada se ubojica nadje.
Ruza
Ruza
Ruza
********
********

Female Broj postova : 543
Age : 73
Location : Bosnia & Herzegovina
Points : 69

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 22/10/2008, 1:39 pm

Zavjetovali se na šutnju, pa priznali zločin

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... 0210007.17

Osumnjičeni maloljetnici privedeni su na Općinski sud, odjel za mladež (Foto: Bruno Konjević / CROPIX)

Zagrebačka je policija i službeno potvrdila da su uhićeni napadači na Luku Ritza. Dvojicu je prepoznao Lukin prijatelj, a na ispitivanju su priznali nedjelo.

Zagrebački policajci Odjela općeg kriminaliteta dovršili su kriminalističku obradu nad četvoricom maloljetnih hrvatskih državljana, 15-godišnjakom, 16-godišnjakom i dvojicom 17-godišnjaka, te jednim 18-godišnjakom.

Petorica osumnjičenih počinili su kazneno djelo nasilničkog ponašanja na štetu Luke Ritza (19) i njegovog godinu dana mlađeg prijatelja.

Prvoosumnjičenog 16-godišnjaka i trećeosumnjičenog 17-godišnjaka tereti se da su počinili kazneno djelo teške tjelesne ozljede sa smrtnom posljedicom na štetu Luke Ritza, priopćila je zagrebačka policija ne navodeći imena.

Sva petorica su osumnjičena za kazneno djelo nanošenja teške tjelesne ozljede Lukinom prijatelju.

Osnovano se sumnja da su 1. lipnja 2008. godine oko 1 sat u Zagrebu na autobusnoj stanici na križanju Avenije Većeslava Holjevca i Ulice D. Tomljanovića Gavrana 16-godišnjak i 15-godišnjak od Luke i njegovog prijatelja zatražili novac i cigarete.

Kad su im mladići odgovorili da nemaju, bez ikakvog povoda i razloga brutalno su ih prebili.

Obojicu je Hitna prevezla u KBC Rebro. Luka je pušten nakon tri dana, no 12. lipnja mu je pozlilo. Prevezli su ga u bolnicu Rebro, gdje je preminuo od izljeva krvi u mozak.

Kako je rečeno na konferenciji za novinare, napadači su za smrt doznali iz medija i zavjetovali se na šutnju.

Nakon što je Lukin prijatelj dvojicu prepoznao, na ispitivanju su napadači priznali zločin.

Nakon dovršene kriminalističke obrade osumnjičeni su, uz posebno izvješće, odvedeni u Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu,općinskom državnom odvjetniku za mladež.

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... 0172007.17

Noćas je petorica osumnjičenih privedena u
Istražni centar Županijskog suda u Zagrebu, a potom u zatvor u
Remetinec (Foto: Boris Kovačev / CROPIX)

Izvor: Net.hr


Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 22/10/2008, 2:11 pm

Suzana Ritz: Očekujemo da ubojica bude dobro kažnjen, najvećom mogućom kaznom zatvora

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Suzana_ritz_ocekujemo_da_ubojica_bude_dobro_kaznjen_najvecom_mogucom_kaznom_zatvora_tabfull


ZAGREB - Da ubojice dobiju 100 godina, ne bi nam bilo lakše u životu, očekujemo da bude dobro kažnjen, najvećom mogućom kaznom zatvora -
rekla je za Jutarnji.hr Suzana Ritz, majka brutalno pretučenog Luke Ritza.

Dodala je da je policija je napravila posao i sada je red na sudu, i on treba pokazati svoju odlučnost kako bi se poslala poruka svima huliganima, da vide što se može dogoditi ako dignu ruku na nekoga.


Izvor: Jutarnji.hr
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 22/10/2008, 2:20 pm

Luka Ritz sa 17 godina odlučio da će biti donor;
njegovo srce i dalje kuca


ZAGREB – Organi Luke Ritza, koji je preminuo u lipnju ove godine, uspješno su presađeni. Luka je sam odlučio da će biti donor sa 17 godina, kada su njegovoj susjedi presadili bubreg.

Njegovi roditelji nisu dvojili kada su ih u KBC Rebro pitali žele li donirati njegove organe.

Izvor: MojPortal.hr



Suzana Ritz: Odgojili smo prekrasnog mladog čovjeka i to je ono što nam nitko nikada neće uzeti

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Suzana_ritz_odgojili_smo_prekrasnog_mladog_covjeka_i_to_je_ono_sto_nam_nitko_nikada_nece_uzeti_tabfull


ZAGREB - Roditelji tragično preminulog Luke Ritza i pet mjeseci nakon njegovog ubojstva ne gube nadu i vjeruju da će policija pronaći onoga tko je Luku pretukao na smrt.

- Luka je bio veliko, veliko srce. Odgojili smo prekrasnog mladog čovjeka i to je ono što nam definitivno nitko nikada neće uzeti - izjavila je za Dnevnik.hr Suzana, majka ubijenog Luke Ritza.

Lukina je soba još uvijek netaknuta. Sve je na svome mjestu, gitara i uspomene s koncerata s prijateljima.

Lukin otac Reno dodao je da supruga i on žele da se sankcionira taj napad i zločin.


Izvor: Dnevnik.hr
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 22/10/2008, 2:28 pm

Luka Ritz je volio mjuzikle, filmove Tima Burtona i knjige Miljenka Jergovića


ZAGREB - Luka je volio mjuzikle, filmove Tima Burtona i knjige Miljenka Jergovića, saznaje Jutarnji.hr.

Omiljen u društvu, dugokosi je 19-godišnji maturant Grafičke škole u Zagrebu u stan je u Dugavama vječno dovlačio društvo. U njegovoj sobi održane su prve probe njegovog banda Shangri La

Izlazio je u rock klubove poput Route 66, sa majkom pio kavu u Dobrom Zvuku, bio dobar učenik i odlično je svirao bas gitaru.

U svom školskom sastavku početkom lipnja 2007. napisao je: "Svačije je pravo disati i odgajan sam u takvoj obitelji, ali van nje se nisam u to uvjerio. Svačije je pravo živjeti, osim onima čije to pravo nije. Ako ih ne ubijemo, pružamo im šansu da se izvuku.”

Htio je postati novinar i već je krenuo na pripreme za novinarstvo.

U vitrinama i danas umjesto knjiga ili videokaseta, stoje Lukine slike; Luka na koncertu u Rock klubu Time, Luka u vikendici, Luka čita novine, Luka nježno grli i ljubi svoju crvenokosu djevojku.



Djevojka pokojnog Luke Ritza: Užasno te volim Luka Ritz i drago mi je što sam ti to rekla


ZAGREB - Rekao mi je da ga zagrlim i ja sam ga zagrlila i rekla sam mu da ga volim jako puno. I onda sam se slijedeći dan dogovarala s njim kada ću doći opet. Njega sutra više nije bilo - stoji u oproštajnom pismu djevojke pokojnog Luke Ritza, koje je objavila u svome internet blogu, piše Jutarnji.hr.

- Užasno te volim Luka Ritz i drago mi je što sam ti to rekla. Žao mi je što sam te izgubila, ali mi je drago što sam te poznavala - završava.

Izvor: Jutarnji.hr
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Tony 22/10/2008, 3:04 pm

Pokoj mu duši. Ništa ga neće vratiti, ali neka se pravda zadovolji!
Tony
Tony
************
************

Male Broj postova : 7540
Age : 36
Location : Bosnia & Herzegovina
Points : 3221

http://www.tose.bloger.hr

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by *mony* 1/11/2008, 9:31 pm

Jeste čuli za ovog drugog dečka kojeg su isto prebili na smrt? Imao je 16 godina.... Užas..PA ŠTA SE TO DOGAĐA?!?! Čemu? Što su ti manijaci dobili time? 3 kune? Dam im ja 3 kune pa nek puste na miru ostale!
*mony*
*mony*
********
********

Female Broj postova : 1425
Age : 33
Location : Croatia
Points : 247

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Tony 1/11/2008, 10:56 pm

Čuo sam za ovo. Ovi tinejdžeri dnašnji previše sebi prava daju.
Tony
Tony
************
************

Male Broj postova : 7540
Age : 36
Location : Bosnia & Herzegovina
Points : 3221

http://www.tose.bloger.hr

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by emina 1/11/2008, 11:23 pm

Užasno je vrijeme postalo...rijetko ko ima granice...moralne vrijednosti...Ovo sve me mnogo ljuti :x
emina
emina
**********
**********

Female Broj postova : 5054
Points : 2066

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Anna:-) 1/11/2008, 11:27 pm

Ljud meni nista vise nije jasno.....Gde ide ovaj svet.....
Kod nas po Srbiji se vec nekoliko puta desava da grupa tinejdzera upada na skolske casove povredjuje ili ubija svoje vrsnjake(vise puta ).... zatim 2.odbojkaskog trenera i devojke koje on trenira brutalno su pretuceni,3.maloletnik ubijen ispred diskoteke,4.decko podlegao ranama zadobijenim iz vatrenog oruzja ispred teretane........i tako u nedogled ..ovo su samo primeri za prosli mesec(bar mislim)...I opet ostaje moje pitanje gde ide ovaj svet...sta se to desava sa omladinom...vise nesmes izaci i opusteno setati ulicama...
Anna:-)
Anna:-)
**********
**********

Female Broj postova : 1562
Age : 30
Location : Srbija, Ivanjica
Points : 311

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 3/11/2008, 1:36 pm

Imam pravo živjeti!!!

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... 0115007.17

Svačije je pravo živjeti! Koncert protiv nasilja
među mladima povodom Svjetskog dana mladih i za Luku Ritza održat će se
11. studenog na Trgu bana Josipa Jelačića točno u podne nakon pucnja
gričkog topa.


Na koncertu će nastupiti rock grupe Adastra, Shangri La, Majke, Gatuzo i Psihomodo pop.

Za Luku, Adastra je napisala pjesmu Surovi grade koju možete poslušati i skinuti sa stranice: Adastra band.

Osim koncerta, učenici Grafičke škole koju je pohađao Luka Ritz izložit će svoje radove na temu nasilja među mladima.

Inicijator prosvjednog koncerta je Jeronim Marić, a glavni organizator i pokrovitelj koncerta je Grad Zagreb.

Ustani i prosvjeduj!

Izvor: Net.hr
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Monija 8/11/2008, 8:50 pm

SVAČIJE JE PRAVO ŽIVJETI
Koncert na zagrebačkom središnjem trgu s ozbiljnom porukom


Na koncertu u čast Luki Ritzu okupile se tisuće zabrinutih građana


Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Koncert1-txt

Strah me izaći van jer više ne znam kakav je čovjek koji me na ulici pogleda – kažu 15-godišnjakinje Lucija i Morana, jedne od nekoliko tisuća građana koji su izašli na središnji zagrebački trg prosvjedovati protiv nasilja među mladima. Svačije je pravo živjeti - izvikivali su mladi i stari, prisjećajući se svih žrtava maloljetničkog nasilja i pokušavajući natjerati državne i gradske vlasti da napokon poduzmu konkretne poteze.

Mladi predlažu...
– Ispunjavajte obveze i čuvajte se. Ono što se dogodilo u posljednjih devet mjeseci, neoprostivo je – govorio je pred novinarima zagrebački gradonačelnik Milan Bandić. U svom govoru najavio je posebne mjere koje bi trebale mladima dati sigurnost, no predstavit će ih tek za tjedan dana.

Ne bi li ubrzali Bandićevu reakciju, mladi su preko 25 anketara, redom učenika V. gimanzije, ponudili cijeli niz prijedloga: nadzorne kamere na svim autobusnim i tramvajskim stajalištima, više redara ispred klubova, svjetla, ograde i policiju u parkove i igrališta, kvartovske huligane redovito na
obavijesne razgovore i policijski sat do 23 sata za mlade do 16 godina, samo su neki od prijedloga. Bandić nije odgovorio hoće li ih poslušati, a Krunoslav Borovec iz policije i nije mario za ideje.

– Ankete nisu same po sebi dovoljne, a slučajni prolaznici koji su je danas ispunili ne mogu dati realnu sliku – rekao je Borovec, očito ne znajući da se anketom među mladima koja se provodi već dva dana prikupljaju podaci o najopasnijim mjestima u Zagrebu kamo izlaze mladi.

Opasni parkovi
– I ja sam bio žrtva nasilja i nikad nisam uzvratio udarac. Pretrpio sam jer da sam vratio, bilo bi samo gore – rekao je 15-godišnji Filip iz Dugava.

Najopasnija mjesta za mlade svakako su igrališta i parkovi u Dugavama, Sopotu, Središću, Ribnjaku i Pešćenici.


Izvor: Vecernji.hr
Monija
Monija
************
************

Female Broj postova : 5717
Age : 47
Location : Croatia, Osijek
Points : 2504

http://www.tose.bloger.hr/

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Adelich 8/11/2008, 11:26 pm

Ovo je uzas sta se desava u posljednje vrijeme na nasim ulicama, mojoj sestri se nedavno desilo da su joj zaprijetili nozem ispred njene skole, i naravno nije znala sta da radi izvadila je mobitel i dala im ga, da bi poslije pocela bjezati a oni su trcali za njom i posuli su je nekom kiselinom, uzas sva sreca pa joj se nista lose nije desilo. Hvala Bogu sad je OK, ali je u soku, nakon svega ovoga

Adelich
**********
**********

Female Broj postova : 3662
Age : 35
Location : Bosnia and Herzegovina, Sarajevo
Points : 874

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by toškicaaaaaaaa 30/4/2009, 5:12 pm

R.I.P. - LUKA
toškicaaaaaaaa
toškicaaaaaaaa
*****
*****

Female Broj postova : 71
Age : 34
Location : Hrvatska, Ogulin
Points : 112

[Vrh] Go down

Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu... Empty Re: Lukina majka na sprovodu - Tebi svira bend na nebu...

Postaj by Sponsored content


Sponsored content


[Vrh] Go down

[Vrh]

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Ne moľeą odgovarati na postove.